ATA ALÇI

Dişçi Alçısı

Diş tıbbında çeşitli amaçlarla kullanılan, düzgün yüzey ve net detay veren, yüksek mukavemette kalıp ve model alçıları. Temel özellikleri son derece düzgün yüzey ve net detay vermesinin yanı sıra 900 Kg/cm2'ye kadar basma mukavemetinde çok sert bir alçı olmasıdır.

Ram Pres Alçısı

Porselen sofra eşyalarını hidrolik preste şekillendirmek için kullanılan pres kalıp alçısı. Seramiğin çok kısa sürede şekillendirilmesine ve yüksek hava basıncı ile kalıptan alınmasına imkan vermek için çok yüksek mukavemette ve hava geçirgen özelliktedir.

Seramik Kalıp Alçıları

Vitrifiye sağlık gereçleri ve porselen sofra eşyası üretiminde kullanılan işletme kalıbı,teksir kalıbı, ana model ve torna şekillendirme kalıbı alçıları.

Kiremit Kalıbı Alçısı

Çatı kiremiti çamurunu presleyerek şekillendirilmekte kullanılan yüksek performanslı, uzun ömürlü kalıp alçısı

Ortopedik Bandaj Alçısı

Ortopedide kırık kemiklerin yerine getirilip hareket etmesini engellemek için kullanılan alçılı bandajların malzemesidir.Çabuk sertleşmesine rağmen hafif ve hava geçirgen olması kullanımda konforu arttırır.

Heykel ve Dış Cephe Süsleme Alçısı

Yapıların dış cephelerinin süslenmesinde, pencere ve kapı cephe sövelerinin yapımında kullanılır. Aynı zamanda heykel, biblo, rölyrf gibigüzel sanat eserlerinin yapımında da kullanılır.

Tesviye Şapı

Binaların zemininde kullanılan Alfa alçı bazli tesviye malzemesidir. Alçı, çimento ve kumun ideal kombinasyonu ile kendi kendine yayılır ve teraziye gelir.