ATA ALÇI

Tesviye Şapı

Alfa alçı bazlı tesviye şapı DENFIX içerdiği alfa alçı sayesinde çimentodaki ıslak genleşme-kuru büzülmeyi (rötre) dengeler ve neticede çatlama olmaz.

İçerdiği Alfa alçıdan dolayı erken prizlenir ve çok çabuk mukavemet kazanır. Uygulama bitiminde tam kuru hale gelmesi için DENFIX'in atması gereken nem miktarı çimento bazlı tesviye şaplarının atması gereken nem miktarından çok daha azdır. Bu sayede çok daha çabuk kurur ve emsallerine göre çok daha erken trafiğe açılıp kaplanmaya hazır hale gelir.

Çimento bazlı tesviye şaplarındaki uygulama kalınlık sınırlamaları DENFIX'de yoktur. Her kalınlıkta sorunsuz uygulanabilir. Uygulama yapılan ortamdaki olası kötü koşullardan çimento bazlı olanlarda yaşanan olumsuzluklar görülmez.

Üretimi gelişmiş teknoloji gerektiren DENFIX'in çok çabuk prizlenen cinsi geçmişte Türk Hava Kuvvetleri Komutanlığı - ARGE Dairesi Başkanlığı'nca olası parça tesirli bomba ile tahrip olmuş askeri hava alanları pistlerinin acilen onarılıp servise açılması, havadaki uçakların yere inebilmesi ve yerdeki uçakların havalanabilmesi amacı ile APOK (Acil Pist Onarım Kompozisyonu) adı altında yapılan testler sonucu kabul görmüş ve Türk Hava Kuvvetlerine büyük tonajlarda satışlarımız olmuştur.

Ambalaj Şekli : 25 Kg'lık 3 kat kraft, 1 kat HDPE torbalarda.